تبلیغات
حقایقی ازقرآن،نقدوهابیت،پاسخ به شبهات وهابیت. - دردناک ترین پیوند تاریخ
به گزارش ظهور، ملازاده کارشناس وهابی شبکه وصال فارسی پیوند جنایتبار و تاریخی محمد بن عبدالوهاب و محمد بن سعود را یکی از بهترین پیوند ها در قرون اخیر خواند!
این کارشناس تندروی وهابی در سخنان خود به دفاع بی چون و چرا از محمد بن عبدالوهاب پیشوای فرقه انحرافی وهابیت پرداخت. وی در مورد اتحاد محمد بن سعود و محمد بن عبدالوهاب مدعی شد: «
این پیوند یکی از بهترین پیوند ها در قرون اخیر است. با این پیوند بود که دعوت توحیدی! ثمر داد و جزیره العرب از شرک و ضلالت قبرپرستان تطهیر شد.»
بسیاری از اندیشمندان مسلمان بر این باورند که اگر خشونت فوق العاده خاندان سعود نبود، نه امارت آنها دوام می‏یافت و نه مسلک وهابی رواج پیدا می‏کرد. به فرمان آنها، قتل هر مسلمان غیروهابی، چه شیعی و چه سنی، واجب‏ و مال و ناموسش بر وهابیان حلال بود. به شهادت تاریخ، تا پیش از کشف نفت، هزینه ارتش و بودجه آل سعود از جنگ و غارت مسلمانان، تأمین می‏شد. از جمله فتوحات آل سعود، (که موجب شهرت آنها در عربستان و ایجاد هراس در میان مردم شد) فتح مکه، مدینه و طائف بود. طی این حملات، وهابیون مشاهد متبرکه و قبور ائمّه (ع) از خاندان پیامبر را را ویران کردند و قوانین خشک و متحجرانه وهابیت را در حجاز جاری ساختند.
“جمیل صدقی زهاوی”، اندیشمند نامدار عراقی، در خصوص فتح طائف به دست وهابیان می نویسد: «از زشت ترین کارهای وهابیان، قتل عام مردم طائف است. آنها بر کوچک و بزرگ رحم نکردند. حتی طفل شیرخوار را در آغوش مادرش سر بریدند. جمعی را که مشغول فراگرفتن قرآن بودند، کشتند. چون در خانه ها کسی باقی نماند، به مغازه ها و مساجد حمله کردند و هر کسی که در آنجا بود حتی گروهی را که در حال رکوع و سجود ( نماز خواندن ) بودند، کشتند. کتاب های ارزشمندی همچون قرآن کریم و نسخه هایی از صحیح بخاری و مسلم ( از معتبرترین کتاب های حدیثی نزد اهل تسنن ) و دیگر کتب حدیث و فقه را در کوچه و بازار انداختند و آنها را پایمال کردند.»
وهابیان پس از قتل عام مردم طائف، نامه ای به علمای مکه نوشتند و آنان را به آئین وهابیت دعوت کردند.
“شاه فَضل رسول قادری” معروف به هندی در کتاب ” سیف الجبار”، نوشته است: «علمای مکه در کنار کعبه جمع شدند تا به نامه وهابیان پاسخ دهند. در حین گفتگو و مشاوره آنان، ناگهان جمعی از ستمدیدگان طائف وارد مسجد الحرام شدند و آن چه که اتفاق افتاده بود، بیان کردند. در میان مردم مکه شایع شد که وهابیان قصد دارند که در آینده ای نزدیک، به شهر مکه حمله کنند. مردم مکه سخت در وحشت و اضطراب افتادند. از سوی دیگر همه علماء و مفتیان مذاهب اربعه اهل تسنن، از شهر مکه و دیگر شهرهای اسلامی که برای ادای مناسک حج آمده بودند، اعلام کردند که وهابیان کافر و نامسلمان هستند و جهاد با وهابیان واجب است. علما از امیر مکه مُجدّانه در خواست کردند تا به مقابله با وهابیان بشتابد و با آنها بجنگد.»
وهابیان پس از مسلط شدن بر مکه، آثار بزرگان دین را تخریب نمودند. گنبد زادگاه پیامبر اکرم (ص)، گنبد زادگاه حضرت علی (ع)، حضرت خدیجه و ابوبکر را ویران و با خاک یکسان کردند. آنها آثار باستانی که در اطراف خانه خدا و بر روی چاه زمزم بود را تخریب کردند. وهابی ها هنگام تخریب اماکن مقدس، طبل می زدند و به رقص و آواز خوانی می پرداختند. 
دکتر “رفاعی” از شخصیت های برجسته اهل سنت کویت در کتاب ” نصیحتی لإخواننا الوهابیة” ( اندرزی به برادران وهابیم )، خطاب به علمای وهابی می نویسد: «شما به تخریب خانه ام المومنین خدیجه کبری اولین حبیبه پیامبر (ص) رضایت دادید و هیچ عکس العملی نشان ندادید با اینکه آن مکان محل نزول وحی قرآن بود . …پس چرا از خدا نمی ترسید و از پیامبر کریم حیا نمی کنید؟»
رفاعی در ادامه می نویسد: «زادگاه رسول خدا را ویران و آن را تبدیل به محل خرید و فروش حیوانات کردید که با تلاش افراد صالح و خیّر، از چنگال شما وهابی ها درآمد و به کتابخانه مبدل شد.» 
یکی از دردناکترین اعمالی که وهابیان مرتکب شدند و آثار فجیع آن برای همیشه باقی ماند، آتش زدن کتابخانه بزرگ «المکتب العربیه» در مکه بود. این کتابخانه بیش از ۶۰ هزار عنوان کتاب گرانقدر و کم نظیر و بیش از ۴۰ هزار نسخه خطی منحصر به فرد داشت که در میان آن ها، حتی برخی از آثار خطی دوران جاهلیت، یهودیان، کفار قریش وجود داشت. در این کتابخانه عظیم همچنین قرآن های قدیمی و آثار خطی از علی (ع)، ابوبکر، عمر، خالد بن ولید، طارق بن زیاد و برخی از صحابه پیامبر گرامی اسلام (ص) نگهداری می شد. از دیگر اشیاء گرانبهای موجود در کتابخانه المکتب العربیه، سلاح های رسول اکرم (ص) و بت هایی که هنگام ظهور اسلام مورد پرستش بود، مانند «لات» ، «عُزّی» ، «مناة» و «هُبَل»، را می توان نام برد. برخی از مورخان نقل می کند که وهابیان این کتابخانه را به بهانه وجود آثار کفرآمیز در آن، به آتش کشیده و به خاکستر تبدیل کردند و به این ترتیب بخش عظیمی از آثار فرهنگ و تمدن دوران آغازین اسلامی قربانی جمود و تحجر این فرقه افراطی شد.
علاوه بر آنچه گفته شد کشتار وحشیانه بیش از ۵۰۰۰ نفر از شیعیان کربلا و غارت و ویران کردن حرم امام حسین(ع) و نیز حمله به نجف اشرف، الاحسا و قطیف و کشتار مسلمانان شیعه و سنی در این سرزمین ها فقط بخش کوچکی از ثمرات پیوندی است که این کارشناس وهابی آن را مبارک می خواند.